Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece.

29 maja 2021 r. odbyło się kolejne w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

W sobotnie przedpołudnie Klubowiczki DKK działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem spotkały się, aby omówić powieść Lucie Whitehouse pt. Zanim się poznaliśmy”.

Książka okazała się wciągającym thrillerem psychologicznym, w którym autorka powoli buduje napięcie, pobudza wyobraźnie czytelnika, sprawiając, że zakończenie jest dużą niespodzianką.

Hanna prowadzi spokojne i poukładane życie żony przy kochającym mężu, które komplikuje się, gdy mąż nie wraca na czas z delegacji. W głowie Hanny rodzą się różne myśli: może to chodzi o zdradę, może hazard, gdyż mąż pobrał z kont pieniądze, a może naraził się złym ludziom.

Powoli, dzień po dniu Hanna odrywa tajemnice z życia swojego męża, ich życie się komplikuje, ponieważ najbliższy człowiek okazał się kłamcą, nie był szczery wobec żony, ukrywał przed nią istotne fakty ze swego życia, które każą jej powątpiewać we wszystko, co do tej pory uważała za prawdę.

Czy Mark utrzymywał tyle rzeczy w tajemnicy, ponieważ chciał chronić ją czy raczej siebie…?

Autorka przez cały czas umiejętnie manipuluje czytelnikiem podsuwając mu kolejne fragmenty układanki do rozwiązania. Niektóre zwroty w fabule można przewidzieć, lecz niektóre do samego końca pozostały dla czytelnika tajemnicą.

Książka z pewnością podoba się osobom, które lubią sięgnąć po dobry thriller.

Szczegółowe informacje z działań biblioteki można przeczytać na stronie www Witryna Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem.

Powrót na początek strony