XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – podsumowanie.

Na przełomie maja i czerwca br., jak co roku, dorośli czytali dzieciom w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.

W jubileuszowym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem wybrała do czytania opowiadania ze zbioru Grzegorza Kasdepke pt. „Kacperiada”, który uplasował się w złotej dwudziestce Plebiscytu Złota Dwudziestka na 20-lecie kampanii Cała Polska czyta dzieciom.

Udział w czytaniu dzieciom wzięli: Pani Anna Zawadzka skarbnik gminy, Pani Dorota Perkowska – główna księgowa, Pani Izabela Czemierys, Pan Tomasz Malecki oraz Pan Karol Sienkiewicz pracownicy Urzędu Gminy w Poświętnem.

Z uwagi na pandemię koronawirusa i związane z nią obostrzenia nasi goście zostali nagrani podczas czytania w bibliotece. Następnie zostały zmontowane filmy, które przekazano do Szkoły Podstawowej in. B. Prusa w Poświętnem do oddziałów przedszkolnych i klas młodszych, aby dzieci mogły je obejrzeć. Na zakończenie każdego filmu była muzyczna niespodzianka. Dzięki Pani Edycie Zarębskiej (Babci Gruni) wraz z zespołem (Śpiewająca Biblioteka) dzieci mogły wysłuchać i obejrzeć piosenkę o Bibliotece, w nowej wersji z bajkowym wideoklipem.

Dziękujemy osobom czytającym wszystkim za zaangażowanie.

Szczegółowe informacje z działań biblioteki można przeczytać na stronie www Witryna Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem.

Powrót na początek strony