Dzień Dziecka w Poświętnem.

31 maja 2021 r., w przeddzień Dnia Dziecka, który obchodzony jest 1 czerwca, przy remizie OSP w Poświętnem Dom Kultury zorganizował imprezę dla najmłodszych mieszkańców gminy.

Przybyłych na imprezę rodziców z dziećmi powitała dyrektor Domu Kultury w Poświętnem Pani Renata Kruszewska, która zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy.

Wśród atrakcji, jakie czekały na dzieci, był m.in. spektakl pt. „Sklepik z landrynkami” w wykonaniu Studia Artystycznego KARUZELA. Następnie liczne animacje i zabawy zabrały uczestników w piracką przygodę na kraniec świata.

Dzięki uprzejmości strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Poświętnem, Pana Karola Sienkiewicza i Roberta Krasowskiego, dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda wóz strażacki od środka oraz sprawdzić siłę wody z węża strażackiego. 

Z okazji trwającego XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem Pani Wiesława Grabowska wręczyła podziękowania  osobom, które czytały dzieciom podczas jubileuszowej akcji czytelniczej. Podczas imprezy uhonorowane Dyplomem Małego Czytelnika zostały czytelniczki Pola i Iga Porowskie, które brały udział w akcji Mała Książka Wielki Człowiek i po raz kolejny zebrały wymagany komplet naklejek, który uprawiania do otrzymania dyplomu..

W obchodach Dnia Dziecka wzięły udział dzieci w różnym wieku, a ich roześmiane twarze potwierdziły, że tegoroczne obchody, które odbyły się przy słonecznej pogodzie i świetnej atmosferze, były bardzo udane.

Dyrektor domu kultury podziękowała wszystkim dzieciom i rodzicom za przybycie i wspaniałą zabawę, życząc dużo uśmiechu i wszystkiego co najlepsze.

Powrót na początek strony