Podsumowanie działań Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem – sierpień 2020.

Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem, z powodu obostrzeń spowodowanych rozprzestrzenianiem się Covid-19, nadal prowadzi swoje działania głównie online, cały czas starając się utrzymać kontakt z czytelnikiem.

W oparciu o Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej, biblioteka w Poświętnem przywróciła część działań stacjonarnych.

Działania sierpniowe w sieci skupiały się przeważnie na promocji czytelnictwa.

W drugim wakacyjnym miesiącu w bibliotece wydarzyło się:

  1. Zakup nowości wydawniczych – księgozbiór został uzupełniony o kolejne nowości wydawnicze, które z pewnością umilą wolny czas czytelników biblioteki w Poświętnem
  2. Spotkania Grupy Teatralnej ZAMASKĄ – w sierpniu młodzi aktorzy kontynuowali pracę nad nowym przedstawieniem. Przestrzegając obostrzeń sanitarnych dzieci i młodzież pracowali nad „Balladyną” Juliusza Słowackiego, przygotowywali dekorację oraz, ze względu na sytuację epidemiologiczną, nagrali film ze swoim spektaklem.
  3. „Czytanie na śniadanie” – akcja wakacyjna skierowana do najmłodszych czytelników. Podczas tej akcji 2 razy w tygodni na profilu społecznościowym biblioteki zamieszczane są nagrania z czytania książeczek dla dzieci. Taka forma przekazu jest możliwa dzięki nawiązaniu współpracy z Wydawnictwem BIS oraz Wydawnictwem Literatura.
  4. Powieść kryminalna dla dzieci w odcinkach „Pierścień kurantów” – na profilu biblioteki systematycznie udostępniane są filmy Katarzyny Wasilkowskiej, która czyta swoją niepublikowaną powieść kryminalną dla dzieci pt. „Pierścień kurantów”.
  5. Spotkanie Dyskusyjnego Klubu książki – spotkanie odbyło się w sali Domu Kultury w Poświętnem z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa (maseczki, dystans, dezynfekcja). Książka Heather Morris pt. „Tatuażytsta z Auschwitz” była bohaterką spotkania.
  6. „Zbuduj fort czytelniczy” -  zabawa ogłoszona czytelnikom na profilu społecznościowym biblioteki, polegała na zbudowaniu w domu fortu czytelniczego ze wszystkich rzeczy dostępnych w domowych zakamarkach, zrobieniu zdjęcia i przesłaniu go do biblioteki.
  7. „Zostań królem memów” – zabawa skierowana do dzieci i młodzieży, w której każdy mógł wykazać się pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu własnego, oryginalnego mema i zaprezentowanie go na profilu FB biblioteki.
  8. „A…B…C… czytelnicze” – akcja promująca czytelnictwo, której głównym celem było „zareklamowanie” różnych książek, polegała ona na tym, że każdego dnia na profilu biblioteki umieszczane było zdjęcie dwóch pozycji książkowych, których tytuł zaczynał się od kolejnej litery alfabetu.
  9. Film prezentujący dotychczasową działalność Grupy Teatralnej ZAMASKĄ – na profilu FB biblioteki został umieszczony film, który przybliżył działania grupy teatralnej.

Powrót na początek strony