Podsumowanie projektu BEZPIECZEŃSTWO .

Projekt „BEZPIECZEŃSTWO I EDUKACJA – organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży” dofinansowany z rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowani Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” Koordynowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i realizowany przez Gminę Poświętne.

W organizowanym projekcie zrealizowano:

- konkurs na plakat i logo projektu, udział wzięło 4-ro dzieci. Zwycięzcą konkursu został Krzysztof Ożarowski, który otrzymał dyplom i nagrodę, a wyróżnienie i nagrody otrzymali: Adrian Pietryńczak, Julia Dąbrowska oraz Piotr Kusielczuk.

(Plakaty i logo: Nr 1 Krzysztof Ożarowski, Nr 2 Adrian Pietryńczak, Nr 3 Julia Dąbrowska, nr 4 Piotr Kusielczuk)

- odbyło się szkolenie skierowane do nauczyli, rodziców i opiekunów z zakresu przeciwdziałania zażywaniu przez dzieci i młodzież środków odurzających i substancji psychoaktywnych - udział wzięło osób 19 osób.

- przeprowadzono konferencję profilaktyczną dla nauczycieli, rodziców i opiekunów z zakresu zagrożeń wynikających z cyberzagrożeń i hejtu w sieci - udział wzięło 14 osób.

- przeprowadzono debatę profilaktyczną nt. używania środków psychoaktywnych i debatę nt: hejtowania w Internecie, cykl warsztatów edukacyjnych z zakresu psychologii, zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu (hejt, cyberprzemoc itp.), uzależnień (dopalacze, narkotyki, alkohol itp.) - udział wzięło 125 dzieci i młodzieży.

- przeprowadzono warsztaty teatralne o tematyce zagrożeń używkami. Powstała grupa teatralna ZaMaską. W zajęciach wzięło udział 13 dzieci. Grupę prowadziła Katarzyna Pietryńczak. Grupa teatralna miała już kilka wystąpień przed publicznością.

- przeprowadzono cykl warsztatów edukacyjno – profilkatycznych „Ćwiczymy o używkach nie myślimy”. Ze względu na duże zainteresowanie zajęciami utworzone zostały dwie grupy sportowe. Ogólna liczba dzieci i młodzieży, która wzięła udział w zajęciach sportowych to 46 osób. Zorganizowane zajęcia JUDO prowadził Przemysław Jaroszewski.

- Przeprowadzono cykl warsztatów edukacyjno – profilaktycznych „Samorealizacja poprzez taniec. Ta forma spędzania wolnego czasu również cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Zajęcia prowadziła Katarzyna Kisiel z Mobilnej Szkoły Tańca – Paaro. Utworzono dwie grupy. W zajęciach tanecznych wzięło udział 67 dzieci i młodzieży.

- zorganizowano wyjazd do Aresztu Śledczego w Białymstoku celem zapoznania się z jednostką - udział wzięło ł 20 uczniów i dwóch opiekunów.

Zajęcia odbywały się w formie bezpłatnej. Dzieci i młodzież mogły spędzać wolny czas w dowolnej formie. Rozwijały swoje umiejętności, zainteresowania oraz kreatywność podczas zajęć sportowych, tanecznych oraz teatralnych z wykwalifikowanymi opiekunami. Projekt pokazał jak duże jest zainteresowanie zarówno ze strony dzieci młodzieży, jak i dorosłych, którzy chętnie uczestniczyli w dowolnych formach projektu. Związane z projektem zagadnienia zostały przedstawione przez ekspertów w jasny i prosty sposób. Zdobyta wiedza na temat zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu i używek pozwoli na szybkie reagowanie i zwracanie uwagi ze strony rodziców, jak również umiejętne korzystanie dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z Internetu.

Na zakończenie projektu zorganizowano happening podsumowujący wszystkie działania związane z projektem „BEZPIECZEŃSTWO I EDUKACJA – organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży”. W imprezie uczestniczyło około 200 osób.

Powrót na początek strony